Forum Dyskusyjne CRNPDSiKP Strona Główna Forum Dyskusyjne CRNPDSiKP
Forum Dyskusyjne Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak zostać dawcą?
Autor Wiadomość
Aneta12 

Wysłany: 17-03-2009, 14:27   jak zostać dawcą?

Chce zostać dawcą szpiku, ale nie bardzo wiem jak mam to zrobić .Czy oprócz wypełnienia zgłoszenia jest coś jeszcze potrzebne?

malaagulinda 
Administrator

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 20-03-2009, 21:59   

Pozdrawiam i odsyłam do poniższych linków :
http://www.szpik.info/ind...id=14&Itemid=68
http://www.szpik.info/ind...id=12&Itemid=68
http://www.szpik.info/ind...id=15&Itemid=68

Sesil 

Wysłany: 30-03-2009, 15:25   

Witam,
zgłoszenie do Poltransplantu wysłałam w połowie grudnia, a teraz jest prawie kwiecień.
Czy to normalne że tak długo czekam na odpowiedź i badanie krwi, czy może powinnam jeszcze raz wysłać zgłoszenie? A może poprostu pójść osobiście do Poltransplantu?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

malaagulinda 
Administrator

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 30-03-2009, 18:48   

Proszę o chwilę cierpliwości ponieważ wszystko jest w porządku i idzie swoim tokiem ;-) poza tym na forum jest trochę postów od innych dawców, którzy już przebyli tę drogę :->

matin 

Wysłany: 23-11-2009, 19:18   

Witam serdecznie wszystkich chętnych do zostania dawcą :)
Zadzwoniłam dzisiaj do szpitala USD w Krakowie celem umówienia terminu pobrania krwi i sporządzenia wywiadu. Trochę mnie absorbowały ostatnio inne sprawy więc był to krok milowy, tak mi się przynajmniej wydawało :(
Bardzo grzeczna Pani w szptalu poinformowała mnie że - niestety - środków na testy BRAK! Najwczesniej się kontaktowac w lutym, może wtedy będzie wiadomo co szpital w ogóle może. Więc ... krok milowy znowu przede mną.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości

najnaa 

Wysłany: 30-12-2009, 14:53   

Witam, jestem z okolic Lublina. Czy zgłoszenie lepiej wysłać do Poltransplantu w Warszawie czy od razu do placówki w Lublinie?

admin
Administrator

Wysłany: 31-12-2009, 10:32   

Formalnie zgłoszenie powinno trafić do CRNDSiKP w Warszawie ale można się zgłosic telefonicznie do RCKiK w Lublinie ul. 1 Armii WP 8 tel (081 532 62 75 w. 14) i umówić się.

matin 

Wysłany: 19-04-2010, 23:46   

witam wszystkich :)
chce się z Wami podzielić radosnym info :lol: mam wyznaczony termin pobrania próbki do badania na oznaczenie zgodnosci tkankowej
wczoraj oddawałam krew dla Centrum Krwiodawstawa w Krakowie (oczywiście pośrednio dla Centrum) i żaliłam się że w Szpitalu USD w Krakowie jeszcze nie jest rozstrzygnięta procedura przetargu i takie tam - formalności i że ciągle (od ubiegłego roku) czekam na termin ...
Pani z CK poinformowala mnie że oni też pobierają próbki dot. szpiku ale fakt: z terminami krucho
no ... ale .... udało sie i 19 lipca o tej porze juz będę po ;-)

pozdrawiam,

szymel20 

Wysłany: 12-03-2013, 22:13   

mieszkam w klodzku .chce zostac dawca szpiku.gdzie i kiedy mozna sie zarejestrowac.czy 20 lat oddawania krwi [arh- ,blisko 40 litrow ] w jakis sposob dyskwalifikuje potencjalnego dawce

admin
Administrator

Wysłany: 14-03-2013, 09:31   

Najbliższy dla Pana miejsca zamieszkania punkt rekrutacji dawców szpiku znajduje się we Wrocławiu:
Kod:
 Wrocław, DCTK, ul. Grabiszyńska 105, tel. 71 7911999

Bycie dawcą krwi w żaden sposób nie dyskwalifikuje od rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.
Aktualne adresy można sprawdzić tu:
http://www.szpik.info/

Odpowiedz do tematu