Centralny Rejestr Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej

Search

Powstawanie Krwi

Komórki krwi

Historia Przeszczepiania

Historia
Kalendarium

Przydatne Adresy

  Forum Dyskusyjne

  Forum Dyskusyjne CRNDSiKP

  Galeria

  Galeria Zdjęć

  SONDA

  Czy zostałabyś/zostałbyś dawcą szpiku?
   

  Odwiedza nas 2 gości

  Pogoda


  22 Lutego 2017
  Środa
  Imieniny obchodzą:
  Małgorzata, Nikifor,
  Piotr, Wiktor,
  Wiktoriusz,
  Wrócisław
  Do końca roku zostało 313 dni.
  Rejestry dawców szpiku PDF Drukuj Email

  Organizacja rejestrów dawców szpiku w Polsce i na świecie

   

  BMDW (czyli Bone Marrow Donor Worldwide) to ogólnoświatowy rejestr potencjalnych dawców szpiku, zrzeszający 58 banków dawców komórek hematopoetycznych z 43 krajów oraz 39 banków krwi pępowinowej z 21 krajów. Aktualnie baza BMDW udostępnia ośrodkom dobierającym pary dawca-biorca dane łącznie 11 mln 43 tys. 903 dawców szpiku i jednostek krwi pępowinowej. Z serwisów on-line BMDW korzysta ok. 600 użytkowników z 433 organizacji posiadających autoryzację BMDW.

  Bone Marrow Donors Worldwide powstało w 1988 roku z inicjatywy Immunology Working Party działającej w ramach EBMT. Pierwsza edycja bazy została opublikowana na stronie www w lutym 1989 i zawierała dane 155 tys. dawców z 8 rejestrów, głównie europejskich.Co miesiąc rejestry należące do BMDW przesyłają aktualizację zawartości swoich baz droga elektroniczną do centralnego serwera mieszczącego się w Leiden w Holandii, przy jednym z rejestrów założycielskich BMDW.

  Uprawnieni użytkownicy mogą korzystać z dostępnej na stronie www.bmdw.org wyszukiwarki internetowej pozwalającej na szybkie znalezienie wszystkich dostępnych na świecie potencjalnych dawców dla danego pacjenta, pod warunkiem, że znane są przynajmniej 3 antygeny HLA chorego.

   

  dynamikabmdw

  Dynamika rozwoju rejestrów dawców szpiku na świecie (1995-2007)

   

   

   

   
  « poprzedni artykuł